Doç. Dr. Fahri Çelebi

Doç. Dr. Fahri Çelebi

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı

Fahri Çelebi'ye ait yayınlar

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bilişsel, davranışsal, duygusal ve gelişimsel alanlarda belirtilerle seyreden psikiyatrik hastalıklarla ilgilenen bir tıp doktorluğu dalıdır.

Doç. Dr. Fahri Çelebi

4 dakikalık okuma süresi

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bilişsel, davranışsal, duygusal ve gelişimsel alanlarda belirtilerle seyreden psikiyatrik hastalıklarla ilgilenen bir tıp doktorluğu dalıdır. Tıp fakültesi eğitimi sonrasında 4 yıllık uzmanlık eğitimi tamamlanarak Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi uzmanı olunur. Psikiyatrik sorunların önlenmesi, tanısı, altta yatan nedenlerin araştırılması ve tedavisi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi uzmanı tarafından yapılır.

Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Merkezi

Prof. Dr. Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği 2005 yılında kurulmuş 2020 yılında Doç. Dr. Fahri Çelebi'nin katılımıyla genişlemiş, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi alanında da hizmet vermeye başlamıştır.

Doç. Dr. Fahri Çelebi

2 dakikalık okuma süresi

Prof. Dr. Burak Tatlı | Çocuk Nörolojisi Kliniği

Prof. Dr. Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği 2005 yılında kurulmuş 2020 yılında Doç. Dr. Fahri Çelebi’nin katılımıyla genişlemiş, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi alanında da hizmet vermeye başlamıştır.

ÇOCUK ve GENÇLERDE KAYGI (ANKSİYETE) BOZUKLUKLARI

Çocuklarda gelişim dönemlerine özgü kaygı ve korkulara rastlanır. Küçük çocuklar anneden ayrılmakta zorlanabilir veya karanlıktan korkabilir. Daha ileri yaşlarda taşınma, okul değişikliği, sınavlar veya arkadaş ilişkileri kaygı ve stres uyandırabilir.

Doç. Dr. Fahri Çelebi

3 dakikalık okuma süresi

kaygiBozukluklari

Çocuklarda gelişim dönemlerine özgü kaygı ve korkulara rastlanır. Küçük çocuklar anneden ayrılmakta zorlanabilir veya karanlıktan korkabilir. Daha ileri yaşlarda taşınma, okul değişikliği, sınavlar veya arkadaş ilişkileri kaygı ve stres uyandırabilir. Bu tür korku ve kaygılar geçici ve hafif şiddettedir. Basit ebeveyn müdahalesi ile yatışırlar. Ancak kaygı ve korkular sürekli ve şiddetli bir hale geldiğinde ve belirgin bir sıkıntıya neden olduğunda kaygı bozukluklarından şüphelenilmesi gerekir.

Bilimsel Çalışmalarım

Doç. Dr. Fahri Çelebi tarafından yapılan bilimsel çalışmalar.

Doç. Dr. Fahri Çelebi

5 dakikalık okuma süresi

bilimselCalismalar

Çelebi F, Unal D. Self Esteem and Clinical Features in a Clinical Sample of Children with ADHD and Social Anxiety Disorder. Nordic Journal of Psychiatry, 2021 Jan 21;1-6. doi: 10.1080/08039488.2020.1850857. Online ahead of print.

Son gönderiler

Zatay Sağlık Doktorlarımız

Kategoriler